اخبار جدید
خانه » اخبار » انتقاد از واردات کاغذ بی کیفیت به کشور

انتقاد از واردات کاغذ بی کیفیت به کشور

کونیوز:رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران با بیان اینکه هر ساله یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن واردات کاغذ به کشور صورت می گیرد، اظهار داشت: کشور ظرفیت تولید یک میلیون تن کاغذ را دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،"ابوالفضل روغنی گلپایگانی" با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور به ۲ میلیون تن کاغذ نیاز دارد، اظهار کرد: این در حالی است که تولید کاغذ در کشور ۷۰۰ هزار تن اعلام شده است، البته ما ظرفیت تولید یک میلیون تن کاغذ را هم در کشور داریم.
رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران با بیان این نکته که هر ساله یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن کاغذ وارد کشور می‌شود، افزود: ما باید در این صنعت به دنبال بازارهای جدید و تولید بیشتر باشیم.
وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل واردات بی‌رویه و بی‌کیفیت کاغذ به کشور آسیب‌های زیادی به این صنعت وارد شده است.
روغنی یکی از دلایل عدم استفاده از ظرفیت داخل برای تولید کاغذ را پروسه پیچیده کاغذ در کشور دانست و افزود: متاسفانه در کشور فضای وارداتی وجود دارد و کمتر به تولید ملی توجه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه قیمت کاغذ‌های داخلی حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به کاغذهای وارداتی ارزان‌تر است، تصریح کرد: ارائه یارانه به واردات کاغذ، کیفیت بالای محصولات وارداتی، سرعت تبدیل کاغذهای وارداتی به پول و عدم حمایت از تولید داخلی را باید از دلایل افزایش این امر دانست.

  واردات کاغذ تحریر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا