اخبار جدید
خانه » اخبار » انهدام کالاهای قاچاق

انهدام کالاهای قاچاق

انهدام کالاهای قاچاق

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران در خصوص انهدام کالاهای قاچاق بیان داشته است:

  فروش کالاهای قاچاق در بازار کشور، یک راهکار کلی بوده و نیازمند توضیح بیشتر درباره چگونگی اجرای چنین مصوبه‌ای است ضمن آنکه باید برای مصوبه‌های به این شکل، نظر  مقام معظم رهبری لحاظ شود.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران

ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران درباره آزادسازی فروش کالاهای قاچاق و اختصاص این منبع به موضوع اشتغال‌زایی عنوان داشته است:  نگرش آتش‌زدن به کالاهای قاچاق، راهبرد صحیحی برای اقتصاد نخواهد بود زیرا سرمایه ملی ایران تبدیل به ارز و صرف خرید این کالاها شده بنابراین آتش‌زده کالاهای قاچاق هم‌معنا با آتش زدن سرمایه ملی است.

وی بر این باور است:   فروش کالاهای قاچاق در بازار کشور، یک راهکاری کلی بوده و نیازمند توضیح بیشتر درباره چگونگی اجرای چنین مصوبه‌ای است ضمن آنکه باید برای مصوبه‌های به این شکل، نظر مقام معظم رهبری لحاظ شود.

روغنی گلپایگانی درباره چندوچون اجرایی شدن این مصوبه، تاکید کرد: هر کالای غیرقانونی دارای ارزش‌افزوده بوده و باید قانون‌گذاران محل و چگونگی فروش، محل ذخیره‌سازی درآمد حاصل از فروش و محل هزینه‌کرد آن را به صورت کاملا شفاف بیان کنند.

تصویر کالای قاچاق

انهدام کالای قاچاق

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: یکی از موانع رشد تولید، وجود و البته ورود کالاهای غیرقانونی مشابه به تولید داخلی است یعنی پوشاک، قطعات‌خودرو، لوازم مصرفی و … بوده که آسیب‌های فراوانی را به اقتصاد وارد آورده اما اگر قانونی قابل اجرا تدوین شود که راه نفوذ و سوءاستفاده از آن حداقلی باشد، برای کاهش مجموع آسیب‌های قاچاق به اقتصاد ضروری است.

  چندخبر کوتاه از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: وجود قانون، بهتر از بی‌قانونی است و اگر دولت و مجلس قانون‌مندانه گام در این مسیر بگذارند، می‌توانند مانع از نابود شدن پول ملی کشور شوند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا