اخبار جدید
خانه » اخبار » تخلفات ارزی در واردات کاغذ / واردات با ارز مرجع فروش با ارز آزاد

تخلفات ارزی در واردات کاغذ / واردات با ارز مرجع فروش با ارز آزاد

دبیر سندیکاری تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به تخلفات ارزی رخ داده در واردات کاغذ گفت: برخی کاغذ را با ارز مرجع وارد کرده و آن‌را در بازار براساس نرخ ارز آزاد فروخته‌اند.

طاهر شیبری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که تاکنون ارز مبادله‌ای چندانی به تولیدکنندگان کاغذ اختصاص نیافته است،‌ گفت: متاسفانه فرایند پرداخت ارز مبادله‌ای به واردات مواد اولیه به گونه‌ای بوده است که تنها عده‌ محدودی به این ارز دسترسی پیدا کرده‌اند و تا جایی که من می‌دانم بسیاری از تولیدکنندگان کاغذ هنوز موفق به دریافت این ارز نشده‌اند.

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته برخی با ارز مرجع کاغذ را وارد کردند و آن‌را در بازار براساس نرخ ارز آزاد فروختند، افزود: پارسال حدود ۱۰ هزار تن کاغذ روزنامه در کشور تولید شد، در حالی که مصرف کاغذ روزنامه در کشور حدود ۱۱۴ هزار تن برآورد می‌شود. با این حساب در سال قبل بیش از ۱۰۰ هزار تن کاغذ روزنامه وارد شد.

به گفته وی افزایش قیمت کاغذ در بازار باعث واقعی شدن مصرف کاغذ و در نتیجه واقعی شدن تیراژ روزنامه‌ها شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که چند روز پیش نیز رییس کل بانک مرکزی صریحا به تخلفات ارزی واردکنندگان اعتراف کرد و گفت که برخی در سال گذشته کالا را با ارز مرجع وارد کردند و براساس ارز مبادله‌ای و یا آزاد در بازار فروختند

منبع عصر ایران

  افزایش قیمت کاغذ A4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا