اخبار جدید
خانه » اخبار » دو سوم بازار کاغذ، وارداتی است/ پایین بودن تعرفه واردات کاغذ مانعی برای تولید داخلی نیست

دو سوم بازار کاغذ، وارداتی است/ پایین بودن تعرفه واردات کاغذ مانعی برای تولید داخلی نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد آمار و ارقام مرتبط با نیاز کشور به کاغذ نشان دهنده تامین دو سوم بازار از طریق واردات است لذا افزایش تعرفه به نفع نیست و باید تلاش کرد که تعرفه کاغذ را پایین نگه داشت.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوعات مطرح شده در خصوص افزایش تعرفه واردات کاغذ از ۵ به ۱۰ درصد، گفت: نباید تعرفه‌گذاری در بخش واردات طوری تنظیم شود که موجب بروز آسیب در بخش‌های مختلف شود و باید به عرضه و تقاضا در این صنعت نیز توجه شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مانعی برای تولید کاغذ در کشور وجود ندارد و هیچ فرد نمی‌خواهد جلوی تولید داخلی را بگیرد، اظهارکرد: مسئولان باید در صنعت تولید کاغذ، زمینه تقویت تولید داخلی را فراهم کنند و در این میان با تعرفه‌گذاری مناسب رقابت منطقی در این عرصه ایجاد شود.  

وی با اشاره به اینکه دولت باید ارزیابی مناسبی در خصوص واردات یا تولید کاغذ در داخل کشور داشته باشد تا مصرف‌کنندگان آسیب نبینند، ادامه داد: برای همگان واضح است که کاغذ در تولید محصولات فرهنگی نقش پررنگی دارد؛ از این رو نباید زمینه بروز آسیب در فعالیت‌های فرهنگی را بوجود بیارویم.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه تولید کاغذ صرفا به قطع درختان ختم نمی‌شود و از سایر مواد دیگر نیز کاغذ تولید می‌شود، افزود:متاسفانه کاغذ در کشور به درستی مصرف نمی‌شود؛ از این رو باید با افزایش بهره‌وری در تولید کاغذ و مصرف صحیح، میزان سرانه استفاده از کاغذ را کنترل کرد تا نیاز به اتخاذ سیاست‌های خاصی در این عرصه نباشد.

  واردات کاغذ تحریر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که آمار و ارقام مرتبط با نیاز کشور به کاغذ نشان دهنده تأمین دو سوم بازار این محصول از طریق واردات است لذا افزایش تعرفه به نفع نیست و باید تلاش کرد که تعرفه کاغذ را پایین نگه داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا