اخبار جدید
خانه » اخبار » رکود ۵۰ درصدی در چاپخانه های آذربایجان شرقی

رکود ۵۰ درصدی در چاپخانه های آذربایجان شرقی

رکود ۵۰ درصدی در چاپخانه های آذربایجان شرقی

رکود حاکم بر اقتصاد کشور مشکلات فراوانی را برای فعالان عرصه چاپ و نشر به همراه داشته است که این امر سبب رکود ۵۰درصدی درچاپخانه‌ها استان  آذربایجان شرقی شده در شده است

کارشناس حوزه چاپ و نشر :

کارشناس حوزه چاپ و نشر (حسین نوری وکیلی) در گفتگوی خصوصی با نشریه چاپ ونشرگفت:  افزایش مطالبات چاپخانه‌داران سبب شده تا اتحادیه پیگیری‌هایی را به‌منظور رسیدگی به مشکلات حوزه چاپ و نشر در دستور کار خود قرار دهد.

مطالبات مالی چاپخانه داران :    

حسین نوری وکیلی ادامه داد:  سختی کار و حجم بالای مطالبات مالی معوقه چاپخانه‌ها مشکلات خاص خود را برای این صنعتگران به همراه داشته دراین‌بین مالیات بر ارزش‌افزوده نیز سبب شده تا چاپخانه‌داران مشکلات دوچندان شود.

وکیلی افزود: هم‌اکنون اتحادیه در کنار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش دارند تا مسئله را در سطح کلان مطرح و مشکلات برای همیشه پایان دهند.

این کارشناس حوزه چاپ بیان کرد:  اتحادیه رایزنی‌های را نیز با اتحادیه چاپخانه‌داران در تهران داشته و ازآنجاکه این یک مسئله در سطح کشور است نیازمند همکاری و یک عزم کشوری دارد.

وی به تفکیک حوزه مسئولیت‌های حوزه چاپ به دو وزاتخانه صنعت،معدن و تجارت و سازمان ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: این طرح سردرگمی‌هایی را برای چاپخانه‌داران ایجاد می‌کند زیرا بروکراسی در کشور ما، سد راهی برای اجرای برنامه‌ها تبدیل‌شده این امر در شهرستان‌ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و زمینه را برای ناخرسندی حوزه چاپ در پی دارد.

تسهیل را در  امور حوزه چاپ ونشر

وکیلی اظهار کرد: ایجاد سازوکارهایی که بتواند شرایط مناسبی را برای تسهیل را در  امور حوزه چاپ ونشرایجاد کند یک الزام است و کمک می‌کند البته استان‌ها ذی‌نفع هستند و چنانچه برنامه‌های مناسب از سوی استان تهران در این زمینه در نظر گرفته شود می‌توان امید داشت تا مشکلات از مسیر درست پی گیری شود.

  کاغذ گلاسه چیست و چگونه تولید میشود؟

تصویر

اعلایی۷

www.iran-paper.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا