اخبار جدید
خانه » اخبار » صنعت کاغذ نشانه توسعه یافتگی کشور

صنعت کاغذ نشانه توسعه یافتگی کشور

صنعت کاغذ نشانه توسعه یافتگی کشور است

به گزارش بولتن نیوز، ابوالفضل روغنی در مصاحبه با رادیو اقتصاد بااشاره به اینکه تولید کاغذ از جمله شاخص‌های توسعه‌یافتگی در هر کشوری است، افزود: توجه جدی به این صنعت در مملکت بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه تعرفه برای واردات کاغذ در کشور وجود ندارد، اظهارداشت: وضع تعرفه‌های داخلی از راه‌های حمایت از تولید ملی در هر جامعه است.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به کمبود تولید کاغذ تحریر در کشور گفت:: کسی در ایران به دنبال جلوگیری از واردات کاغذ به کشور نیست بلکه حرف اصلی فعالان این حوزه مدیریت صحیح بر واردات و حمایت کوتاه مدت نظام تعرفه‌ای از تولید داخلی است.

وی با اعلام اینکه تولید داخلی کاغذ از تمامی جهات در معرض هجوم است، افزود: در حال حاضر شرایط برابری بین تولیدکنندگان داخلی با واردکنندگان و تولیدکنندگان خارجی وجود ندارد.

روغنی اظهار داشت: واردکنندگان کاغذ مالیات ۹ درصد ارزش افزوده را پرداخت نمی‌کند، اما تولیدکنندگان داخلی این مالیات را پرداخت می‌کنند. وی با تصریح اینکه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تولیدکنندگان داخلی را از رقابت، عقب می‌اندازد بر ضرورت توجه جدی مسئولان به این مهم تاکید کرد.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به اینکه شرایط بانکی در ایران با هیچ کجایی دنیا قابل مقایسه نیست، افزود: ایران از حیث بالا بودن نرخ بهره تسهیلات بانکی جزء نخستین کشور‌ها در جهان است. وی اظهار داشت: تولید داخلی علاوه بر مالیات بر ارزش افزوده و بالا بودن میزان بهره بانکی با مشکلات دیگری همچون شبکه‌های حمل و نقل، توزیع، نگهداری، عدم راندمان و کارایی و … دست به گریبان است.

  تولید کاغذ از سنگ آهک

روغنی افزود: صنعت کاغذ و مقوا جزو صنایع سرمایه‌بر و کم‌بازده از لحاظ سود است به نحوی که بازده سود در صنعت کاغذ حداکثر ۶ تا ۸ درصد است. وی در ادامه عوامل موثر بر توسعه صنعت کاغذ را بازارسازی و فرهنگ‌سازی برشمرد و یادآورشد: این صنعت در ساختار اقتصادی کشور بسیار نقش آفرین است.

منبع: واحدمرکزی خبر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا