اخبار جدید
خانه » اخبار » گرانی کاغذ رولینگ از نمایشگاه امسال منصرف شد

گرانی کاغذ رولینگ از نمایشگاه امسال منصرف شد

مدیر انتشارات آذرباد، ناشر کتاب‌های جی. کی. رولینگ از عدم حضور این انتشارات در روزهای نمایشگاه کتاب به دلیل گرانی کاغذ خبر داد.
به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از تسنیم؛ احمدی، مدیر انتشارات آذرباد، در خصوص وضعیت ارائه آثار این انتشارات در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: انتشارات آذرباد امسال در نمایشگاه کتاب شرکت نمی‌کند که دلیل عمده آن مربوط به گرانی کاغذ است. به نظر می‌رسد که برآورد و نتیجه نمایشگاه نسبت به آنچه که انتظار می‌رفت، همسان نیست.

وی ادامه داد: شرکت در نمایشگاه هزینه‌های جانبی دارد که با وضعیت نوسانات قیمت کاغذ در سال‌های اخیر و گران شدن آن، نمی‌توان به سود آن دلخوش بود. در حال حاضر وضعیت اقتصادی مردم و قدرت خرید آنهای پایین آمده است و دیگر کمتر افرادی توانایی این را دارند که مبلغ قابل توجهی را برای کتاب‌هایی که هر چند در صفحات کم منتشر شده باشند، بدهند.

احمدی یادآور شد: وضعیت کاغذ نسبت به گذشته تغییر چندانی نداشته و همین وضعیت موجب رکود وضعیت نشر در ماه‌های اخیر شده است. با وجود این شرایط نمی‌توان به داشتن نمایشگاهی پربار چشم امید داشت. علاوه بر ناشران، بودجه بسیاری از مراکز و مؤسسات نیز پایین و پایین‌تر می‌آید و قدرت آنها در تولید کتاب نیز کاهش می‌یابد.

مدیر انتشارات آذرباد با اشاره به وضعیت کتاب‌های جی. کی. رولینگ در این دوره نمایشگاه گفت: با توجه به همین وضعیت کتاب‌های این نویسنده نیز توسط انتشارات آذرباد در ایام نمایشگاه توزیع نخواهد شد.

  کاغذ زیراکس xerox

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بالا